...a bude hůř

...a bude hůř

M-hodnocení8,0

  • Udělené hodnocení: 80

0 uživatelských hodnocení


Originální název:

...a bude hůř

Režie:

Petr Nikolaev

Hrají:

Karel Žídek, Filip Kaňkovský, Tereza Hofová, Miroslav Škultéty, Radek Uhlíř, David Strnad, Michal Gulyáš, Eva Černá

Země původu:

ČR

Z roku:

2007

Žánr:

drama

Obsah:

Kniha …a bude hůř, podle předlohy spisovatele Jana Pelce, se stala jedním z kultovních undergroundových děl vypovídajících o životě a atmosféře minulého režimu. I v současnosti oslovuje řadu čtenářů mladé generace. Přesto se zdál být nápad na její zfilmování značně bláhový. Materiál se podařilo úspěšně natočit a nyní příběh odehrávající se koncem sedmdesátých let v severních Čechách na malém městě přichází do letních kin, maringotek a posléze pouze do kamenných kin. Hrdina Olin se vrací z blázince do „ normálního života“.


„V současnosti jsem několik let přemýšlel jak se vrátit do doby mého mládí, do té husákovské dusivé vaty, ve které se však daly prožít chvíle mimořádné intenzity. Pak jsem si povídal o sedmdesátých letech s jedním mladým klukem a ten se zmínil o knize ...a bude hůř, jež ho oslovila. V ten moment se mi to propojilo, bylo to určité vnuknutí…“


Muselo to být autenticky syrové. To se doufám podařilo obsazením Karla Žídka, litvínovského satanisty a deathmetalisty, do hlavní role Olina.
Film se dával dohromady s velkým nadšením. Ty lidi se scházeli jako sedm statečných. Řada z nich to dělala poprvé, ale nezkušenost byla nahrazována motivací a touhou. Bylo to moje nejtěžší a zároveň nejkrásnější natáčení“.Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu