Abraham Lincoln: Lovec upírů 3D

Abraham Lincoln: Lovec upírů 3D

oficiální web: www.abelincolnvampirehunter.com

M-hodnocení6,0

  • Udělené hodnocení: 60

1 uživatelských hodnocení


Originální název:

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Režie:

Timur Bekmambetov

Hrají:

Benjamin Walker, Anthony Mackie, Dominic Cooper, Mary Elizabeth Winstead

Země původu:

USA

Délka filmu:

105 minut

Z roku:

2012

Žánr:

scifi, fantasy, mystery, thriller, horor

Obsah:

Ruský režisér Timur Bekmambetov příjemně překvapil Hollywood svou nekompromisní akcí Wanted, ve které Angelina Jolie uměla střílet za roh a vybouchlo tam Pendolino. Teď se Bekmambetov vrací s další šíleností. Abraham Lincoln bude vyprávět příběh jednoho z nejslavnějších amerických prezidentů, ovšem připravte se na to, že tomhle se učebnicích dějepisu nedočtete. Lincolnovi jako dítěti totiž upíři zabili matku. V dospělosti samozřejmě touží o pomstě, ale brzy zjistí, že klan upírů hodlá ovládnout celou Ameriku a že nestačí jen máchat okolo sebe sekyrou, ale je potřeba bojovat trochu jinými zbraněmi. Ale na tu sekyru samozřejmě také dojde.Recenze a hodnocení uživatelů

  • 6
    • Udělené hodnocení: 6
  • Přidáno: 23.7.2012
Abraham Lincoln, jeden z nejslavnějších a nejpopulárnějších prezidentů USA, se svého životopisu dočká na konci roku, kdy se do kin dostane jeho biografie od režiséra Stevena Spielberga. Ještě před tím se ale dozvíme, co dělal ve volném čase a o čem se v učebnicích historie nejspíš nedočtete.

Film Abraham Lincoln: Lovec upírů říká svým názvem vše. Seth Grahame-Smith, scenárista a autor literární předlohy, jednoduše vzal slavnou historickou postavu a vymyslel k ní hororový příběh (je mimo jiné i autorem knihy Pýcha a předsudek a zombie). Lincoln byl jako malý chlapec svědkem toho, jak upír zavraždil jeho matku. A na to se jen tak zapomenout nedá. V dospělosti tedy vraha našel a zastřelil. Problém byl, že kulka v hlavě mu moc velké starosti nedělala. Naštěstí se Lincoln seznámil s Henrym Sturgesem, podivným mužem, který mu řekl o tom, že mezi lidmi se už stovky let pohybují upíři a teď mají plán ovládnout celou Ameriku a konečně tak získat vlastní zemi. A čím víc jich Lincoln zabije, tím víc mu dochází, že v tomhle případě není násilí jediné řešení a že je potřeba pomoci vybudovat stát, který by dokázal přívalu nemrtvých čelit.

Abraham Lincoln: Lovec upírů se tváří jako prvotřídní blbina, u které se člověk může smát veselému sekání hlav a trochu trhlému příběhu. Ale jen tváří. Samotný děj je totiž překvapivě zcela vážný a nebýt upírských masakrů, skoro by si člověk mohl film splést s životopisem. Nepříliš známý Benjamin Walker, jenž si zahrál Lincolna jako mladíka, ale i jako prezidenta, je totiž velmi slušný herec a v seriózní rovině se vůbec neztrácí.

A popravdě mu to jde i v té akční. Režisér Timur Bekmambetov, jenž se v Hollywoodu proslavil osobitou comicsovkou Wanted, totiž akci zvládá na jedničku. Servíruje divákům efektní zpomalovačky, hlavy létají až do kamery a akční scény jsou plné energie a občas se objeví i nějaký ten chytrý nápad, jako třeba využití kovářského měchu nebo bitka na pádícím stádu koní.

Problém je, že Abraham Lincoln: Lovec upírů nabízí dva zcela odlišné pohledy na věc. Jako seriózní horor s politickým přesahem ho nelze brát vážně, protože na to jsou akční scény až příliš šílené. A jako akční film občas nudí zbytečnými patetickými projevy, které se berou zcela vážně. Na film, který je o tom, jak prezident z pětidolarovky zabíjí upíry a buduje národ, je to prostě trochu složité na sledování.

Kdyby si tvůrci ujasnili, co a jak chtějí točit, bylo by to určitě lepší. Takhle je z toho mix, který sice docela baví, ale těch nudných a otravných scén je v něm přeci jenom trochu moc.
napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu