Avengers 3D

Avengers 3D

oficiální web: marvel.com

M-hodnocení8,2

 • Udělené hodnocení: 82

3 uživatelských hodnocení


Originální název:

The Avengers

Režie:

Joss Whedon

Hrají:

Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Samuel L. Jackson

Země původu:

USA

Délka filmu:

142 minut

Z roku:

2012

Žánr:

scifi, fantasy, mystery, dobrodružný, akční

Obsah:

Comicsové filmy a comicsoví hrdinové jsou všude. A nejspíš s tím ještě dlouho nikdo nic neudělá, protože fanoušky to pořád baví a rádi za další filmy zaplatí. Pokud taky patříte mezi fandy Iron Mana, Thora, Captaina Americy nebo Hulka, měli byste rozhodně vyrazit do kina na Avegers. Právě v tomhle filmu se totiž tihle zmínění hrdinové (a několik dalších) sejdou, aby zachránili svět před úkladným Lokim a jeho neporazitelnou armádou. Na jedné straně je tedy zlý bůh a jeho hordy, na druhé supervoják, génius v téměř nezničitelném kovovém obleku, gigantické a hodně naštvané monstrum, bůh blesků a hromů a několik elitních agentů. A když tahle parta spojí síly, nikdo na ně nemá. Problém je, že nejdřív se musí naučit spolupracovat a přestat se rvát mezi sebou. Ovšem osud světa visí na vlásku a času je málo. Zvládne tým Avengers vyřešit své neshody včas a zabrání Lokimu v tom, aby se z něj stal vládce naší planety? Fanoušci comicsových hrdinů na tenhle film čekali několik let a tvůrci slibují, že nečekali marně. První reakce naznačují, že se Avengers povedli opravdu hodně.Recenze a hodnocení uživatelů

napsat recenzi a hodnotit
 • 9
  • Udělené hodnocení: 9
 • Aktualizováno: 9.5.2012
 • Přidáno: 9.5.2012
Avengers to jsou především Cynický Iron Man, božský Thor, americký Mirek Dušín - Capitan America, ze začátku zamlklý vědec Bruce (který se nám pak velmi rostomile změní v méně zamlklého Hulka), dolplněno Howkeyho kulomentým lukem a hbitou Černou vdovou. První část je taková lehká předehra kdy se nám hrdinové dávají dokupy a je jasné, že hromada silných osobností pohromadě vytváří spoustu příležitostí pro větší či ješte větší poštuchování. U superhrdinů je pak celkem běžné pošťouchnutí typu vykacení menšího lesíku, zbourání pár skal a podobně. Seznámíme se taky s moc hezky slizkým a zkaženým Lokim, aby nám bylo jasno s kým budou mít hrdinove na konci tu čest. Vše pak spěje k celkem jasnému monumelntálnímu finále.

Já jsem od Avengers dostal presně to co sem očekával. Svělou akční comicsovou podívanou, která mě od prvotní předehry do konečné řežby dobra a zla přikovala k sedačce a vtáhla do děje. Pokud máte rádi comics je to myslím jasná volba :)

......
Jen pro zajímavost Avengers za první víkend v amerických kinech vydělali více než 200 milionů dolarů, a překonali tak rekord posledního Harryho Pottera se 169 miliony dolarů. Celkově se pak tržby budou asi pohybovat někde za miliardou dolarů - což není špatné. Takže se již můžeme těšit na pokračování. Jak nám již naznačili závěrečné titulky.
 • 8
  • Udělené hodnocení: 8
 • Přidáno: 4.5.2012
Společnost Marvel je jedním z největších světových hráčů na trhu z comicsy. Donedávna „půjčovala“ svoje hrdiny jiným filmovým studiím, a tak jsme se dočkali třeba několika dílů X-Menů, Spider-Mana a spousty dalších filmů. Před pár lety si ovšem v Marvelu řekli, že zkusí točit filmy sami, a tak vznikl filmový Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Captain America nebo božský Thor. Ten Nebylo výjimkou, že se některý hrdina objevil jako host na krátkou chvilku ve filmu u kolegy, teprve teď se ale všichni sešli oficiálně.

Avengers je totiž film, ve kterém se diváci mohou těšit na celý tým superhrdinů. Krom čtyř výše zmíněných se k němu připojí i agentka s krycím jménem Černá vdova a zázračný lukostřelec Hawkeye. Pod vedením šéfa organizace S.H.I.E.L.D. Nicka Furyho se musí naučit pracovat jako tým, protože Zemi hrozí nebezpečí v podobě boha Lokiho, jenž by sem rád pozval strašlivou armádu, s jejíž pomocí by se chtěl stát vládcem světa. Člověk by si řekl, že to je dost dobrý důvod k tomu, aby parta superhrdinů začala táhnout za jeden provaz, ovšem postavit vedle sebe boha hromů, patriota z druhé světové války, nejsilnější monstrum na světě a egoistického miliardáře v superobleku může znamenat hodně problémů. Hrdinové tedy nejprve budou muset zvládnout vyjít sami se sebou, než se vrhnou na nepřítele. Času je ale málo a zdá se, že všechny trumfy drží v rukou Loki.

Pokud máte rádi comicsové filmy, budete Avengers milovat. Režisér Joss Whedon, který nikdy nepracoval na takhle velkém filmu, ale má za sebou několik kultovních seriálů, totiž svou práci odvedl znamenitě. V televizi se naučil, jak na malém prostoru zvládnout více postav najednou, což právě tady může dokonale využít. Každý z hrdinů, jakkoliv jsou odlišní, dostane dost prostoru na to, aby se předvedl a to jak v akčních scénách, tak i v těch klidnějších momentech. A je hodně velký rozdíl vidět bojovat obřího Hulka, který smete všechno, co mu stojí v cestě, a Černou vdovu, jejíž bojový styl připomíná agenta Bourna a vůbec mnohem víc normálního člověka. Na své si tedy přijdou jak fanoušci destrukce, protože tu jsou scény, během nichž padají k zemi mrakodrapy, tak i osobnějších soubojů jeden na jednoho.

Jak už ale bylo řečeno, Whedon zvládá film ukočírovat i ve scénách, kdy se parta hrdinů prostě a jednoduše hádá. Máme tu inteligentně argumentujícího vědce, hláškujícího sympaťáka, patriota až za hrob i boha, který se chová jako šílenec. A když se tihle všichni sejdou na plátně, je to prostě bomba. Všichni herci do svých rolí okamžitě zapadli (taky v nich nejsou poprvé, když většina z nich měla už vlastní film) a jsou výtečně sehraní. Herecká chemie mezi nimi funguje naprosto výtečně a jednoduše se budete bavit, protože je evidentní, že se bavili i sami tvůrci.

No a jestli vám pořád ještě comicsové filmy moc nesednou a z představy, že se budete dvě a půl hodiny koukat na film, který je plný takovýchhle šášulů, tak to zkuste překonat a do kina vyrazit. Závěrečná akce na Manhattanu, která trvá dobrých dvacet minut, je totiž skutečně velkolepá a už dlouho tu nebylo něco takhle obrovského a zároveň přehledně natočeného. Fandové poctivých akčních scén budou nadšeni, takže pokud se k nim řadíte, zkuste zatnout zuby a dát téhle comicsovce šanci. Z těch, které u Marvelu vznikly, je zdaleka nejlepší.
 • 8
  • Udělené hodnocení: 8
 • Přidáno: 1.5.2012
Avengers slibují humor, napětí a akční podívanou. Úvodní scéna celkem uspokojivě navnadí a nastíní, kterým směrem se bude děj ubírat. Příběh není nic, co by tu už nebylo – parta nevzhledných emzáků přišla obsadit planetku Zemi a podmanit si její obyvatele a heroická partička se jim v tom pochopitelně snaží zabránit. Když se nám však finální tým sejde, jsme svědky dětinských šarvátek mezi hrdiny a neustálého porovnávání svalů a mozkovny. Posléze ale objevně přijdou na to, že musí držet pohromadě a vrhnou se za úžasné spolupráce do boje.

Hlavní postavy jsou všem dobře známé, Marvel obsadil původní představitele svých rolí v samostatných filmech, kromě Hulka, kterého si po Ericu Banovi a Edwardu Nortonovi v Avengers zahrál Mark Ruffalo. Stále naštvaný vědec je povolán hlavně kvůli svým vědomostem, ale pochopitelně dojde i na jeho zelené pěsti. K Bruci Bannerovi se přidá ještě idealistický Kapitán Amerika se svým štítem, agentka Nataša Romanovová, bůh hromu Thor a jeho kladivo a Iron man Tony Stark. Zejména poslední jmenovaný má charisma na rozdávání a trousí suché hlášky jako na běžícím pásu. Agentka Romanovová se vymyká genderovým stereotypům - pokud se u ní objeví slabost, je to jen proto, že ví jak získat potřebné informace. Kapitán Amerika dodává nadšení pro věc i superhrdinský zápal a snaží se sundat si nálepku největšího slušňáka, a Thor poctivě ukazuje svaly na všechny strany a doprovází je drsnými pohledy. Jeho bratr Loki jakožto záporná postava je tak slizký pošuk, že s nadšením čekáte, kdy mu někdo z naší pětky nakope zadek.

Přestože jsem po shlédnutí filmu měla pocit, že se v první polovině v podstatě nic nedělo a o hlavních hrdinech nevím víc než před filmem, rozhodně jsem se nenudila. Zejména druhá část filmu nabízí obrovskou porci akce, frajeřinek, povedených hlášek a vychytávek.

Předpokládá se zde minimální znalost dějových linií jednotlivých hrdinů, film si ale může užít i ten divák, který je jimi nedotčen, jelikož i s takovým Marvel tak trochu počítá a základy jednotlivých příběhů jsou zde alespoň lehce osvětleny. Pokud sice zběžně víte o co jde, ale filmy jste neviděli, snadno se vám může stát to, co mně – že se po shlédnutí Avengers budete chtít seznámit blíže s každým hrdinou a začnete lovit ve vodách DVD jejich příběhy. Tento snímek je tedy určen nejen fandům komiksu a jednotlivých superhrdinů, ale také milovníkům akce a suchého humoru. Scéna ukončující monolog hlavního záporáka si na projekci filmu vysloužila kromě hlasitého smíchu i nadšený potlesk.
napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu