Devátý den

Devátý den

M-hodnocení0,0

  • Udělené hodnocení: 0

0 uživatelských hodnocení


Originální název:

Neunte Tag, Der

Režie:

Volker Schlöndorff

Hrají:

Adolf Filip, Ulrich Matthes, August Diehl, Bibiana Beglau, Hilmar Thate, Karel Dobrý, Ivan Jiřík, Zdeněk Pecháček, Vladimír Fišer

Země původu:

N/Luc.

Z roku:

2004

Žánr:

drama, thriller, akční

Obsah:

Po filmu "Pád Třetí říše" uvedou distribuční společnost BONTONFILM a filmová společnost BELTFILM začátkem dubna do českých kin další projekt současné německé kinematografie - film "Devátý den", režiséra Volkera Schlöndorffa - držitele Oscara za Plechový bubínek.

Abbého Henryho Kremera propustí nacisté jednoho dne roku 1942 ze živoucího pekla z koncentračního tábora v Dachau a pošlou ho domů do Lucemburku. Po pár dnech na svobodě ale zjistí, že od německých katů nedostal milost, ale že má devět dní na to, aby přesvědčil lucemburského biskupa ke spolupráci s německými okupanty. Mladý důstojník Gestapa Gebhart se snaží přimět abbého Kremera, aby vyvolal rozpor mezi lucemburskou církví a Vatikánem. Za nesplnění tohoto úkolu mu hrozí převelení do některého z vyhlazovacích táborů.
Začíná devítidenní válka mezi těmito dvěma muži, pro jednoho boj o moc, pro druhého boj o přežití. Gebhart, vysvěcený diákon, se ho nejprve snaží přesvědčit teologickými argumenty, když ale vyjednávání zklamou, musí nastoupit ráznější prostředky. Zvítězí v abbém hlase svědomí nebo hrůza z návratu do koncentráku?
Scénář Eberharda Görnera ("Nikolaikirche") a Andrease Pflüglera ("Operation Rubikon") se opírá o skutečné události a o autobiografické zápisky lucemburského kněze - abbého Jeana Bernarda.
Hlavní roli filmu, kněze Jeana Bernarda, ztvárnil německý herec Ulrich Matthes, kterého mohli diváci vidět ve filmu "Pád Třetí říše" v roli Goebblese.Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu