Informace o místě

Zámek v Bílovci stojí jen kousek od náměstí. Budova na okraji strmého srázu se stala několikrát obětí požárů a dalších pohrom. Dnešní podoba je výsledkem stavebních úprav po posledním požáru v roce 1945 a povodni z roku 1997. Budova patří k hodnotným architektonickým památkám dokumentujícím stavební umění 16. století. Jedná se o dvoupatrovou budovu ve tvaru nepravidelného U a s věžemi v rozích. Dnes se opět otevírá veřejnosti v rámci pravidelných prohlídek a také nejrůznějších akcí. V rámci stálé expozice se seznámíte s historií rodu Sedlnických z Choltic, nahlédnete do historie myslivosti a zavzpomínáte v expozici hraček Husákových dětí. Stejně zajímavé bývají také sezónní výstavy.

Administrace Mraveniště (Admin)
 • aktualizace: 27.8.2014
 • vloženo: 25.8.2014

poslat podnět redaktorovi


Ceny a platba

Vstupné dobrovolné.


   Otevírací doba

   ostatní dny dle domluvy

   Otevřeno od 1.5. do 30.10.

   sobota11:00 – 16:00
   neděle11:00 – 16:00

   Tipy co si vzít sebou?

   Inspirujete se a pokud máte zájem, můžete si vybavení rovnou nakoupit u našich partnerů.


   Recenze a hodnocení uživatelů

   Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

   napsat recenzi a hodnotit

   Co by vás ještě mohlo zajímat

   Hrady a zámky v České republice

   Hrady a zámky v České republice

   Rádi chodíte po hradech a zámcích? V České republice jich naleznete velké množství a my jsme pro Vás připravili přehled hradů a zámků ČR od ... více info...

   Moje oblíbené

   Moje uložené

   celkem

   Nahoru
   Dolů

   Vytvořit cestu