Indián a sestřička

Indián a sestřička

M-hodnocení5,0

  • Udělené hodnocení: 50

0 uživatelských hodnocení


Originální název:

O Indianos The Pheňori

Režie:

Dan Wlodarszyk

Hrají:

Denisa Demeterová, Tomáš Masopust, Petr Lněnička, Tatiana Pauhofová, Ladislav Goral, Rozita Mertová, Mirek Kotlár, Koloman Baláž, Mihok Benedikt, Angelika Lakatošová, René Fečo

Země původu:

ČR

Z roku:

2006

Žánr:

drama, thriller, akční

Obsah:

Indián a sestřička je film o lásce, odehrávající se na malém městě v Jižních Čechách, konkrétně v Prachaticích. Jeho námětem je příběh pětadvacetiletého dělníka Františka (Tomáš Masopust), který inklinuje ke komunitě "bílých indiánů", a romské dívky Marie (Denisa Demeterová), zdravotní sestry z městské nemocnice. Jejich vztah je vystaven nejen mnoha banálním předsudkům a rodinným averzím, ale prověřuje i sílu "kmenové" soudržnosti, ať již jde o romskou komunitu, alternativní společenství "bílých indiánů" či většinovou společnost. Dva různé světy se protnou v citech mladé dvojice, ale happyend této lásky je v nedohlednu.
Nelze si nevšimnout, že příběh je v mnohém podobný dramatu Romeo a Julie, nebo jeho modernější americké verzi West Side Story (i když v našem případě se jedná spíše o East Side Story). Montekové proti Kapuletům, Tryskáči proti Žralokům. Milostné příběhy mají svá pravidla, a Romeo a Julie jsou zkrátka příběhem, který funguje nejlépe.
Ve filmu zazáří svým civilním projevem romští neherci. Vedle neokoukaných mladých herců, romské hudby, úsporné kamery Alexandra Šurkaly jsou to právě oni, kteří by z nízkorozpočtového snímku mohli udělat stejné překvapení roku, jakým se stalo Slámovo Štěstí.Recenze a hodnocení uživatelů

Máš za sebou perfektní den? Chceš se podělit o skvělé zážitky, výbornou restauraci? Proběhlo vše podle Tvých představ? Nebo se něco pokazilo? Dej o tom vědět ostatním. Napiš svou recenzi a přidej ji k ostatním.

napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu