John Carter: Mezi dvěma světy 3D

John Carter: Mezi dvěma světy 3D

oficiální web: disney.go.com

M-hodnocení7,3

  • Udělené hodnocení: 73

2 uživatelských hodnocení


Originální název:

John Carter

Režie:

Andrew Stanton

Hrají:

Taylor Kitsc, Willem Dafoe, Dominic West, Lynn Collins

Země původu:

USA

Délka filmu:

137 minut

Z roku:

2012

Žánr:

dobrodružný, scifi, fantasy, mystery, akční

Obsah:

John Carter je hrdina knih Edgara Rise Burroughse a jeho příběhy sloužily jako inspirace třeba i k Hvězdným válkám. Teď si je můžete v kině vychutnat taky. Samotný John Carter je veterán z americké občanské války, jenž je záhadným způsobem přenesený na Mars a ocitne se přímo uprostřed bojů místních obyvatel. I tady totiž zuří válka a cizinec ze Země je do ní zatažen, ať se mu to líbí, nebo ne. Brzy ale vyjde najevo, že je to právě John Carter, kdo by mohl všechno zvrátit. John Carter: Mezi dvěma je film plný efektních triků, gigantických monster, čtyřrukých mimozemšťanů, bitev, soubojů a akce. V hlavní roli velkolepého sci-fi příběhu se objeví začínající Taylor Kitch a režie se ujal Andrew Stanton, pro něhož je to sice první hraný film, ale má za sebou slavné animáky jako Hledá se Nemo nebo VALL-I.Recenze a hodnocení uživatelů

  • 8
    • Udělené hodnocení: 8
  • Přidáno: 27.3.2012
John Carter je pro mě sympatický film se sympatickým hlavním hrdinou, jeho psem i zelenými kamarády. Očas je třeba přimhouřit oko nad drobnými nesmysly typu - jsem superhrdina a skáču dva kilometry a najednou se nezmůžu ani na prd. Stejnětak některé rádoby duchaplné dialogy jsem hrdinům uplně nevěřil (ale byli asi tak 3). Jinak jsem se dobře bavil a s Johnem si užíval pobyt na Marsu. Triky jsou opravu úžasné a pokud můžete jděte se podívat do Imaxu. Tenhle film má pro mě něco do sebe co neumím přesně popsat a proto mu dávám 8/10.
  • 7
    • Udělené hodnocení: 7
  • Přidáno: 8.3.2012
John Carter: Mezi dvěma světy měl být největším filmem jara a do značné míry se to tvůrcům povedlo. Film stál opravdu hodně peněz a je to na něm vidět, ovšem všichni víme, že rozpočty kvalitní podívanou nedělají a důležité jsou mnohdy jiné věci. Ale hezky od začátku.

John Carter byl hrdinou americké občanské války, s armádou se ale nerozešel zrovna v dobrém. Při jedné z honiček se svými nadřízenými se Carter ocitl v tajemné jeskyni, odkud byl přenesen na neznámé místo. Na místo, kde žijí obři se čtyřma rukama, létají tu lodě poháněné světlem a už stovky let zde zuří válka mezi dvěma městy. A obyčejný voják ze Země tu má obří sílu a umí skákat líp jak Jan Železný. John Carter se ocitl na Marsu. A rovnou uprostřed válečného konfliktu. Ačkoliv se mu představa dalších bojů zrovna nelíbí a jediné, co ho zajímá, je jak se dostat zpátky domů, princezna Dejah Thoris by ho přeci jenom mohla přesvědčit, aby se ještě jednou vydal do války.

Johna Cartera vytvořil spisovatel Edgar Rice Burroughs a to před dlouhými sto lety. Příběhy pozemšťana na Marsu však sloužily jako inspirace třeba i pro autory Hvězdných válek, ale teprve teď se Carter dostává do kin v takové podobě, jakou si zaslouží. Režisér Andrew Stanton dostal jednoduše za úkol natočit epický příběh, který by mohl právě Hvězdné války nahradit. A docela se mu to povedlo. Čekají tu na vás obří bitvy, podivní tvorové, složité vztahy mezi hrdiny (někdy možná až zbytečně složité), originální design staveb a dopravních prostředků, prostě všechno, co patří k velkému filmovému zážitku.

Problém ale může být v tom, že proniknout do tohohle velkého filmového zážitku není úplně jednoduché. Svět Johna Cartera není klasické sci-fi, spíš jde o kombinaci science fiction a fantasy, takže se tu šermuje klasickými meči, ale zároveň obyvatelé žijí v gigantických městech, která se sama pohybují povrchu planety. Seznamovaní se světem navíc tvůrci možná malinko odflákli a občas se může stát, že ze všech těch podivně znějících jmen a zubatých potvor nebudete moc moudří. Naštěstí si však režisér pohlídal to nejpodstatnější, takže když se někdo s někým rve, obvykle není problém poznat, jestli je hodný ten obr se čtyřma rukama, co vypadá tak trochu jako brouk, nebo ten Marťan, který vypadá jako člověk a má na ruce kouzelnou rukavici.

Co se týče vizuální stránky věci, tak tady budeme jen chválit. John Carter je po trikové stránce výtečný a člověku ani nedojde, že sympaťák Taylor Kitch většinu času stráví na cestě na obřích mimozemských krávách a že mu společnici dělá čtyřruká hrdinka. Nikdy vás ze sledování filmu nevytrhne pocit, že chtějí tvůrci machrovat nějakou novou potvorou nebo obří bitvou "jeden proti stu", všechno působí přirozeně, realisticky a člověk si ani neuvědomí, že většina hrdinů pochází vlastně z počítače. John Carter: Mezi dvěma sliboval divákům vizuální nářez a pastvu pro jejich oči. A nelhal. Tohle se prostě povedlo.

A vlastně se to docela povedlo všechno. John Carter: Mezi dvěma světy nepřináší krom zajímavého světa nic moc originálního, děj v sobě nemá moc překvapení a žádné velké zvraty tedy čekat nemůžete. Pokud však toužíte po výpravné podívané z neokoukaného světa, dobré akci, sympatickém hrdinovi a klasickém dobrodružném příběhu o boje dobra se zlem, rozhodně filmu dejte šanci.
napsat recenzi a hodnotit
Moje oblíbené

Moje uložené

celkem

Nahoru
Dolů

Vytvořit cestu